TUR PROĞRAMI

               KUZEY EGE

ÇEŞME- ALAÇATI- İZMİR- DİKİLİ- AYVALIK- (Şeytan Sofrası–Cennet Tepesi -Cunda  (Alibey Adası ) BOZCAADA – ÇANAKKALE GELİBOLU YARIMADASI (Şehitlik)GELİBOLU-GÖKÇEADA-EDİRNE ( Pazarkule Sınır kapısı–Lozan Anıtı-Meriç Nehri II.Beyazıt Külliyesi- Selimiye Camii – Arasta Çarşısı ) İSTANBUL  (Topkapı Sarayı- Ayasofya Müzesi-Sultan Ahmet Camii- Rahmi Koç müzesi-Pierloti –Eyüp Sultan Camii ve Türbesi-Dolmabahçe Sarayı-Boğaz turu )

 

1.GÜN                 MERSİN – TARSUS – ADANA – ÇEŞME

Mersin Stadyum önü saat 17:00 ,Tarsus Nusret Mayın Gemisi Saat 17:45 Adana İstasyon önünden Saat 18:30 ‘da hareket. Pozantı –Konya-Afyon-Uşak güzergahını takip ederek gözde turizm kentlerinden biri olan ;

2.GÜN                ÇEŞME – ALAÇATI-  İZMİR –DİKİLİ  

Çeşme’ye varış. Sabah kahvaltısı ve kent gezisi için serbest zaman sonrası rehber eşliğinde II.Beyazıt döneminde 1508 yılında yaptırılan hala mehteşemleğini ve azametini koruyan Çeşme kalesi gezisi sonrası Dünya sörf merkezi sıralamasında ilk sırada olan yöresel taş mimarisi ile bölgenin gözde mekanlarından Alaçatı’ya hareket. Alaçatı’da yel değirmenleri mevkiinden kentin fotoğraflanması sonrası Alaçatı sokaklarında serbest zaman. Alaçatı gezimiz sonrası İzmir’e hareket.İzmir şehir turumuzda Konak mevkii, Saat kulesi,Kemeraltı,Alsancak (kordon boyu )gezilerimizi tamamlayıp 1.Gece konaklayacağımız Dikilide’ki 4*Rakasta Otel’e  yerleşme.(Otelimizin yüzme havuzu ve 100 mt  mesafede özel plajı bulunmaktadır.) Otelde akşam yemeği.

3.GÜN               DİKİLİ – AYVALIK- GEYİKLİ-BOZCAADA-ÇANAKKALE

Sabah kahvaltımızın ardından Egenin ve yurdumuzun en önemli turistik bölgelerinden biri olan Ayvalık’a hareket. Ayvalıkta Şeytan sofrası , Cennet tepesi , Cunda ( Alibey adası) gezileri sonrası ,Bozcaada’ya geçmek için Geyikli’ye hareket.Geyikliden feribot ile Bozcaada geçiş ve Bozcaada kalesi gezisi ve fotoğraf molaları sonrası alışveriş ve öğle yemeği için serbest zaman ardından feribot ile Geyikli’ye hareket. Geyikli’de otobüsümüze binerek Çanakkale’ye doğru yolumuza devam ediyoruz.Geliboludaki otelimize geçmeden önce Çanakkale kent gezisi .Truva atı, Aynalı Çarşı ve şehrin gece görüntüsünü yaşamak için 2 saat’e yakın Çanakkale’de kalıyoruz.(bu geceki konaklamamız Oda + Kahvaltı olup akşam yemeği ekstra) daha sonra Feribotla Eceabat’a geçerek yolumuza devam edip sıfır deniz konumundaki  Gelibolu 4*Hampton by Hilton Otelimize yerleşiyoruz.

4.GÜN               GÖKÇEADA

Sabah kahvaltı sonrası Gökçeada’ya geçmek için Kabatepe’ye hareket. Feribotla Gökçeadaya geçiş. Gökçeada koruma altına alınan dört köyden biri olan Zeytinli köy , Kaleköy, Tepeköy , Kefalos koyu , Gökçeada merkez gezileri sonrası tekrar  Feribotla Kabatepe’ye geçiş ve Geliboludaki otelimize dönüş.Otelin plajında yüzme ve deniz keyfi.Otelde akşam yemeği ve 3.gece konaklama.

5.GÜN           GELİBOLU YARIMADASI-  ŞEHİTLİK- EDİRNE

Sabah kahvaltımızın ardından Gelibolu yarımadası  ve Çanakkale şehitliği gezisi ( Conk bayırı, 57. Alay şehitliği, Anzac koyu, Siperler, Abide, Yahya Çavuş Anıtı , Tabyalar ) gezilerini tamamlayıp 4. Gece konaklıyacağımız Edirne’ye hareket. Edirne  5*Margi Otel’e  yerleşme . Akşam yemeğimizi otel dışında Acenta ikramı yöresel Edirne yemekleri (ciğer tava – ızgara-köfte-muhtar pidesi ) olarak alıyoruz. Yemek sonrası tahmis meydanında serbest zaman  ve otel’e dönüş.

6. GÜN                EDİRNE

Sabah kahvaltımızın ardından 92 yıl boyunca Osmanlı devletine başkentlik yapmış Edirne şehir turumuzda; Selimiye camii, Arasta çarşısı,Lozan anıtı, II.beyazıt külliyesi görülecek yerler arasında.Gezilerimizin ardından İstanbul’a hareket .5. Gece konaklama İstanbul’daki 4*Güneş Otel (Oda + Kahvaltı olup  akşama yemeği ve İstanbul gecelerini yaşayabilmek için Taksim civarında serbest bıraktık.)

7.GÜN                İSTANBUL- ADANA- MERSİN

Sabah kahvaltımızın ardından İstanbul şehir turumuzda, Sultanahmet camii, Topkapı sarayı,Ayasofya müzesi gezilerimizin ardından öğle yemeği için serbest zaman.Öğleden sonra Dolmabahçe sarayı ve Boğaz turu. Gezilerimizin ardından  Mersin’e hareket.

8.GÜN               MERSİN

Sabah  saat 06:00-07:00 civarı başka turlarımızda görüşmek dileği ile Mersin’e varış. 

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • Lüks otobüs ile ulaşım , 1 Gece  OTELde konaklama     
 • 2 Gece GELİBOLU da OTELde konaklama      
 • 1 gece EDİRNE de konaklama       
 • 1 Gece İstanbul’da konaklama  
 • Otelde alınan 3 Akşam yemeği
 • Edirne’de 1 akşam yemeği
 • Otel’de alınan 5 sabah kahvaltısı
 • Eceabat,Bozcaada ve Gökçeada Feribot ücretleri
 • Seyahat sağlık sigortası ,Profesyonel reberlik hizmeti
 • Araç içi ikramlar

GEZİ ÜCRETİNE  DAHİL OLMAYAN  HİZMETLER:

 • Müze ve Ören yerleri Giriş ücretleri
 • Öğle yemekleri ve tüm yemeklerdeki içecekler
 • İstanbul’daki Akşam yemekleri,İstanbul Boğaz turu
 • Otel dışı eğlenceler
 • Acenta servislerinde belirtilmemiş tüm servisler

 

ÇIKIŞ TARİHLERİ:

1.GEZİ: 15-22 HAZIRAN  

2.GEZİ: 06 -13  TEMMUZ

3.GEZİ: 20 -27 TEMMUZ 

4.GEZİ: 03-10 AĞUSTOS

5.GEZİ: 17-24 AĞUSTOS

6.GEZİ: 24-31 AĞUSTOS

7.GEZİ: 31 AĞUSTOS – 07 EYLÜL

 

PAKET FİYAT 2 ve 3 Kişilik

 Oda /Kişi

  başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

0-6 Yaş iki yetişkin yanında  6-12 Yaş iki yetişkin yanında 
NAKİT VEYA KK TEK ÇEKİM 1.150 TL 325TL 595 TL 890 TL

 

 

 

 

 

 

 

 

Rezervasyonlar

Maalesef şuan için online rezervasyon kapalı. Lütfen 0324 231 35 06 arayın.