TUR PROĞRAMI

 

   DOĞU KARADENİZ & YAYLALAR 

DOĞU ANADOLU

 ERZURUM-KARS(ANİ HARABELERİ)ŞAVŞAT(KARAGÖL)ARTVİN-BATUM-RİZE-

AYDER YAYLASI-TRABZON-UZUNGÖLAKÇAABAT(SERA GÖLÜ)-GİRESUN-

ORDU-SAMSUN-AMASYA

 

1.GÜN CUMA                                 MERSİN- ERZURUM

Mersin Stadyum önü Saat 18:00’da , Tarsus Nusret Mayın Gemisi Saat18:30’da 

Adana İstasyon önünden Saat 19:45’de hareket.

2.GÜN CUMARTESİ                    ERZURUM- KARS- ANİ HARABELERİ

Sabah saatlerinde Erzurum’a varış.Sabah kahvaltımızın ardından Erzurum şehir turu.Çifte Minareli Medrese,Üç Kümbetler,Ulu Cami,Lala Paşa Cami,Yakutiye Medresesi,Rüstem Paşa Bedesteni,23 Temmuz Kongre Binası gezeceğimiz yerler arasında.Oltu Taşı ve Gümüş alışverişi için serbest zaman ve öğle yemeği.(Erzuruma özgü cağ kebabı) Öğle yemeğimizin ardından Kars’a hareket.Yolumuz üzerinde bulunan Sarıkamış anıtında fotoğraf molası.Kars’a varışta Ani Harabeleri gezisi ve otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama The Kars Park Otelde.Akşam yemeğimizin ardından dileyen misafirlerimiz ile Kars gece turu.

3.GÜN PAZAR                               KARS- KARAGÖL- ARTVİN- HOPA

Sabah kahvaltımızın ardından Kars şehir turu.Kars Evleri,Büyük Katedral,Kars Kalesi gezeceğimiz yerler arasında.Kars gezimizin ardından Şavşat’a hareket.Bizleri bekleyen minibüslerimiz (Ekstra) ile Şavşata 45 km uzaklıktaki bir heyelan gölü olan etrafı Çam ve Ladin Ağaçları ile çevrili olan Karagöl’e hareket.Karagölde Fotoğraf çekimleri ve yürüyüş için serbest zaman.Yavuzelinde bir kır restaurantında öğle yemeği ve Artvin’e hareket.Artvin’i  Seyir Tepesinden panoramik fotoğraflayarak Hopa’da bulunan Paluri Otel’e yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama

 4.GÜN PAZARTESİ                   BATUM

Sabah kahvaltımızın ardından Batum’a hareket.Sarp Sınır Kapısında Kimlik işlemlerimizin ardından Batum gezimize başlıyoruz. Batum şehir turumuzda Aydınlatma yolunu takiben Andrew Heykeli,Laz Kalesi olarakta bilinen Gonia(Asporas)Kale Hisarı,Okaliptüs Ağaçları arasında Batum Merkezde bulunan Acara Müzesi gezeceğimiz yerler arasında.Türk restaurantlarında öğle yemeği.Öğle yemeğimizinardından Meryem Ana Katedrali,Piazza(Venedik) Meydanı,Avrupa Meydanı ve Media Heykeli(Arponotların Efsanesi),Aysaati,Poseidon Heykeli,Opera binası  gezileri. Batum Sahil Bandında serbest zamanın ardından Türkiye’ye dönüş ve Ayder’e hareket . Ayder Koru Otelde akşam yemeği ve konaklama..

5.GÜN SALI                                     AYDER YAYLASI – UZUNGÖL

Sabah kahvaltımızın ardından Ayder Kalegon Mevki,Gelintülü Şelalesi ve serberst zamandan sonra Uzungöl’e hareket.Yolumuzun üzerinde bulunan Rize bezi tekstil fabrika satış mağazasında alışveriş için serbest zaman.Uzungöl’e varış.Uzungöl etrafında yürüyüş ve serbest zaman.Akşam yemeği ve konaklama Uzungöl Sezgin Otelde.

 6.GÜN ÇARŞAMBA                   UZUNGÖL- TRABZON-  SERA GÖLÜ- GİRESUN

Sabah kahvaltımızın ardından Uzungölde set göllerinin bulunduğu bölgeye hareket.Fotoğraf ve yürüyüş için serbest zaman sonrası Trabzon’a hareket.Trabzonda  Ayasofya Müzesi (Ayasofya Cami) ve Atatürk Evi gezileri.Trabzona özgü Kazaziye Gümüş atölyesinde alışveriş için serbest zaman sonrası Akçaabat sera gölüne hareket .Sera gölü manzarası eşliğinde Akpınar tesislerinde meşhur Akçaabat köftesi eşliğinde öğle yemeği ve sonrası  Giresun’a hareket.Akçaabat çıkışında Lezzet Diyarı Köy ürünleri satış mağazasında tereyağ ve peynir alışverişi.Tireboluda Çay Fabrikasını ziyaret. Giresun Keşapta Amazon Aretias Otel’e yerleşme. Akşam yemeği ve  konaklama

 7.GÜN PERŞEMBE                   ORDU- SAMSUN- AMASYA- MERSİN

Sabah kahvaltımızın ardından Ordu’ya hareket.Ordu ve Karadenizin muhteşem manzarasını seyredeceğimiz Boztepe’ye çıkıp,Karadeniz manzarası eşliğinde çay kahve molası.Samsun’a hareket.Samsun’a varışta Bandırma Vapuru,İlk adım anıtı,Etnoğrafya ve Arkeoloji Müzesi, Atatürk Anıtı gezeceğimiz yerler arasında.Öğle yemeğimizin ardından Amasya’ya hareket. Amasya’ya varışta Amasya evleri,Arasta,Amasya Tamim anıtı, Kral Kaya Mezarları göreceğimiz yerler arasında.Güzergahımız üzerinde Çorumda leblebi alışverişi için serbest zaman ve  Mersin’e hareket.

 8.GÜN CUMA                            MERSİN

Sabah saatlerinde Mersin’e varış. Başka turlarımızda görüşmek dileğiyle.

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ:

Ulaşım, 1 gece The Kars Park Otel, 1 gece Hopa Paluri Otel, 1 gece Ayder Koru Otel,1 gece Uzungöl Sezgin Motel,1 gece Giresun Amazon Aretias Otel, Otellerde alınacak 5 sabah kahvaltısı, Otellerde alınacak 5 akşam yemeği,Seyahat Sigortası, Araç içi ikramlar , Profesyonel Rehberlik Hizmeti

GEZİ ÜCRETİNE  DAHİL OLMAYAN  HİZMETLERİMİZ:

Öğle yemekleri , Müze ve ören yeri giriş ücretleri , Karagöl Minübüs ücreti ,Kişisel harcamalar, Batum turu (30 TL)( yurtdışı çıkış harcı dahil )

NELERİ UNUTMAYALIM:

Müze kartı ve Batum katedral gezisi için başörtü almayı! 

Batum katedral gezisi için bayanların ( pantolon yasak ) etekle girilmesi

Batum gezisi için yıpranmamış okunabilir nüfus –hüviyet cüzdanı!

Batum gezisine katılacak aileler anne veya babanın birinin olmaması halinde noterden yurt dışı çıkış için vekaletname!

Batum gezisine katılacak 18 yaş altı çocukların kimliklerinde resim olması şart!

ÇIKIŞ TARİHLERİ : 

 1.GEZİ: 08-15 Haziran 

 2.GEZİ: 15-22 Haziran  

 3.GEZİ: 22-29 Haziran

 4.GEZİ: 29 Haziran-06 Temmuz

 5.GEZİ: 06-13 Temmuz

 6.GEZİ: 13-20 Temmuz

 7.GEZİ: 20-27 Temmuz

 8.GEZİ: 27 Temmuz-03 Ağustos

 9.GEZİ: 03-10 Ağustos

 10.GEZİ:10-17 Ağustos

11.GEZİ:17-24 Ağustos

12.GEZİ: 24-31 Ağustos

13.GEZİ:31 Ağustos-07 Eylül

PAKET FİYAT 2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişi başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

0-6  Yaş  iki yetişkin yanında  6-12 Yaş iki yetişkin yanında 
NAKİT VEYA KK TEK ÇEKİM 1.070  TL 315  TL 495 TL 770 TL

Rezervasyonlar

Maalesef şuan için online rezervasyon kapalı. Lütfen 0324 231 35 06 arayın.